Aktywność fizyczna napędza nas do życia

www.wodnbp.edu.pl

Widząc ludzi uprawiających aktywny tryb życia nie sposób nie zauważyć u nich większej pogody ducha i pozytywnego nastawienia.

Już niewielka dawka joggingu, szybkiego marszu z kijkami nordic walking potrafi dać endorfinowego „kopa”, który w całkowicie zdrowy sposób napędza nas na cały dzień.

Wysiłek fizyczny nie jest celem sam w sobie.

To niezmiernie ważny sposób dbania o zdrowie, który stawiany jest wyżej niż specjalistyczne placówki medyczne z profesjonalnym osprzętem.

Działania stricte medyczne to jedynie uzupełnienie, a najczęściej związane są z leczeniem objawów niewłaściwego stylu życia.

Aktywnie żyjący i wypoczywający niemal tam nie trafiają – należy odjąć wypadki i niestety, przeszarżowania, ale to temat na inny tekst.

Pozbawionego ruchu, snu, czystego powietrza, pełnego zaś pracowania w pozycji siedzącej, objadania się przekąskami i tłustymi potrawami.

Dlatego też nieoceniona jest rola najmniejszej, ale jednak, aktywności fizycznej.

Takiej, która daje przede wszystkim satysfakcję i dobre samopoczucie, która pozwala uciec złym emocjom gdzieś przy wysiłku.

https://eretina.pl/neurookulistyka/ https://azylvip.pl/uzaleznienie-od-tik-toka-jakie-sa-objawy-i-jak-sobie-z-nimi-radzic/