Chcesz żyć zdrowo – ogranicz otaczające cię nowe technologie

Tempo życia, nawał obowiązków, a do tego podążanie za nowymi technologiami nie sprzyjają dbaniu o sferę psychofizyczną. Żyjemy w czasach gdzie synonimem sukcesu i gwarancji poziomu życia jest łamanie kolejnych barier.

Niestety, dla organizmu nie ma przeproś – przepracowanie odbija się na naszej fizyczności, a przede wszystkim sferze psychicznej. Przyczyn pogorszenia kondycji psychofizycznej jest wszakże wiele.

Warto zacząć od prostych nawyków, takich jak myślenie „chcę, a nie muszę”, uśmiechanie się, jedzenie pełnych posiłków, regularny sen. To zrzuca balast złej energii, stresu, rozprężając mięśnie naszego organizmu.

Poczucie siły buduje pozytywne nastawienie, które wynika np. z uśmiechania się, aktywności ruchowej, odpoczynku z dala od urządzeń cyfrowych i mobilnych.

Tak było od początku ludzkości, tego nie da się zmienić nawet w czasach permanentnego usieciowienia. W tym względzie warto nie iść z duchem czasu, pozwalając sobie na przerwę, odsapnięcie od Internetu, smartfonu, nawet telewizji.

http://suplementydiety.net/