Czarna lista systemów operacyjnych

www.organizacje.net.pl

Niektóre systemy operacyjne miały odnieść wielki sukces, a w rzeczywistości poniosły porażkę. W różnych przypadkach zawiodły inne rzeczy, które utrudniały użytkownikom sprawne korzystanie z systemu i przysparzały im nie lada problemów. Jednym z takich nieudanych systemów operacyjnych był Google Chrome OS.

Ten system jest bardzo ograniczony i pozwala jedynie na korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Jedyny plus, który można zanotować to szybkie uruchamianie w kilka sekund. Z kolei Lindows miał być połączeniem Linuksa oraz Windowsa, czyli łączyć w sobie to co najlepsze.

Niestety, Lindows nie pozwalał na uruchomienie wielu aplikacji, nie wykrywał urządzeń, ciągle się zawieszał i działał powolnie. Na czarną listę trafia także produkt Microsoftu – Windows ME. Przypisuje mu się tytuł systemu, który najkrócej widniał na rynku.

Przetrwał jedynie rok, a po tym czasie zastąpiono go Windows XP, który w przeciwieństwie do niego był udanym produktem. Głównym problemem Windows ME był często pojawiający się niebieski ekran, który zwiastował problemy z uruchomieniem systemu.