Czy kawa szkodzi przy nadciśnieniu?

http://optykpiekary16.pl/okulary-bvlgari/

Pomimo że dietetycy i lekarze co jakiś czas przypominają o niezbyt korzystnym wpływie kawy na zdrowie, większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki tego aromatycznego, czarnego napoju. Wątpliwości nachodzą nas dopiero w momencie, gdy zaczynamy cierpieć na nadciśnienie. Czy wówczas rzeczywiście powinniśmy zrezygnować z picia kawy? Kawa przez zawartość kofeiny rzeczywiście lekko podnosi ciśnienie krwi, co przejawia się m.

in. w szybszej pracy serca, mózgu oraz jelit. Okazuje się, że jej wpływ na nasz organizm nie jest tak intensywny, a wzrost ciśnienia po wypiciu tego napoju pozostaje stosunkowo niewielki.

Co ciekawe u osób pijących kawę regularnie w ogóle nie występuję – odczuwać go mogą tylko osoby spożywające ją okazjonalnie. Eksperci coraz częściej zalecają więc, aby przy nadciśnieniu to właśnie oni rezygnowali z jej picia. W pozostałych przypadkach nie ma raczej takiej potrzeby.

Należy jednak obserwować swoje ciało – jeżeli po wypiciu kawy zauważymy niepokojące objawy, zamieńmy ją na herbatę bądź kawę bezkofeinową.

szczepionki leczenie operacyjne hemoroidów