Eutanazja – świadome samobójstwo wspomagane

Współczesne konflikty społeczne mają to do siebie, że rozwiązanie ich nie jest możliwe, czego dowodem jest kolejny ich przykład eutanazja.

Zalegalizowanie jej to jeszcze długa droga, która z pewnością potrwa ładnych parę lat, jednak biorąc pod uwagę obecne podejście do tych wszystkich burzliwych tematów, może okazać się, że i ona nie będzie tematem tabu.

Warto jednak zwrócić uwagę, na dość istotną kwestię, jaką jest bierność społeczeństwa, bowiem większość z nas cicho twierdzi, że może ma to jakiś sens, ale jednak nie robi nic w tym kierunku.

Gdyż jakby przyszło nam świadomie, otwarcie i głośno podjąć decyzje, tak jestem za legalizacją eutanazji, to zapewne poparcie było by dość niskie.

Niemniej jednak rodzi się pytanie, czy w obliczu tragedii, jaką jest nieuleczalna choroba, pozbawiająca możliwości normalnego funkcjonowania, jesteśmy w stanie zakazać podjęcia tak kontrowersyjnej dla naszej religii decyzji? Zawsze pojawia się to znaczące „ale”, które powoduje, że nic nie jest czarne lub białe.

Serwis Kiddyfave oferuje produkty dla dzieci www.domoweaudio.net.pl