Wymagania ludzi odnośnie rozrywki nieustannie wzrastają. Filmy 2D nie stanowią wyjątkowej i niepowtarzalnej rozrywki. Z tego powodu producenci z branży filmowej sięgają coraz częściej po specjalistów z branży IT, zajmujących się tworzeniem efektów specjalnych. To właśnie dzięki nim możemy obecnie obserwować w telewizji genialne sceny związane z wybuchami, pościgami czy kataklizmami ekologicznymi. Obecnie dzięki doskonałym i nowoczesnym technikom dodawania efektów specjalnych, nierzadko dochodzi do sytuacji, w której widz nie jest pewien czy dany efekt został wykonany podczas zdjęć na planie czy dodany później przez specjalistę.

Postęp w branży IT zaobserwować możemy także w nieustannym podnoszeniu jakości obrazu, zarówno w komputerach, jak i telewizorach. Filmy 3D stanowią obecnie istotną część produkcji filmowych, a liczba fanów trójwymiarowych filmów nadal się powiększa. Konsekwencją tego jest coraz większa dostępność telewizorów wyposażonych właśnie w mechanizm umożliwiający podziwianie scen filmowych w trzech wymiarach. Doskonały obraz w wersji FullHD to także zasługa wieloletniej pracy specjalistów z branży elektronicznej i informatycznej. Dynamiczny rozwój obu tych sektorów skutkuje tym, iż niebawem będziemy mieli okazję oglądać jeszcze bardziej ostry i precyzyjny obraz w standardzie UltraHD.

Rozrywka we własnych czterech ścianach nie bez powodu jest uzależniająca dla bardzo wielu osób, gdyż współczesne rozwiązania technologiczne wprawiają w zdumienie nie tylko starsze pokolenia.

By Tamara