Odpowiednie nakrycie głowy przydaje się w wielu różnorodnych sytuacjach. W upalne chwile chroni przed słońcem, a w zimniejsze dni chociażby zasłania uszy przed mroźnym powietrzem.

Aby jednak kapelusz stanowił ciekawą ozdobę i był odpowiednio dopasowany, trzeba koniecznie wybrać model, pasujący do konkretnego kształtu twarzy. Wiadomo, że eleganckiego kapelusza nie można założyć do wszystkiego.

Najlepiej decydować się na niego, gdy wychodzi się w płaszczu, dopasowanej, skórzanej kurtce czy palcie. Trzeba też zadbać o właściwy dobór rodzaju nakrycia głowy.

Kobiety o delikatnej, dziewczęcej urodzie powinny kupować te najprostsze, bez dodatkowych zdobień, by nie odciągały uwagi od oblicza właścicielek. Drobnym paniom nie poleca się też wersji z wyjątkowo szerokimi rondami, natomiast osobom o pełniejszych kształtach będzie niekorzystnie w niezbyt okazałych modelach.

Przy dopasowywaniu kapelusza dużą rolę odgrywa także kształt twarzy. Jeśli jest ona okrągła, warto wybierać wśród egzemplarzy z wysoką główką.

W przypadku ostrzejszych rysów nie zaszkodzi z kolei kupować kapeluszy zachodzących na czoło, co poprawi nieco owal twarzy, nadając jej subtelności.

https://www.cellbes.pl/kobiety-inspiracje-sztuczne-futro-a-prawdziwe-21180

By Tamara