Młodzi ludzie, którzy myślą o swojej przyszłości zawodowej, dość często decydują się na studiowanie kierunków informatycznych. Takie decyzje, jeśli w jakimś stopniu pokrywają się z naszymi zainteresowaniami oraz predyspozycjami, są jak najbardziej słuszne.

Branża IT jest na chwilę obecną znakomicie rozwijającym się sektorem, który wykazuje spore zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Co ważne, znalezienie pracy w tym sektorze często wiąże się również z wysokimi zarobkami.

Oczywiście, świeżo upieczonemu absolwentowi informatyki, który nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, nikt nie zapłaci od razu dużych pieniędzy. Trzeba najpierw przez kilka lat pracować za mniejszą pensję, żeby potem móc liczyć na wysokie podwyżki.

Tak jest jednak również w innych branżach, ponieważ doświadczenie zawodowe z perspektywy pracodawców jest po prostu bezcenne. Dla pracodawców, oprócz wspomnianego doświadczenia, liczą się również konkretne kwalifikacje.

Na rozmowie kwalifikacyjnej do firmy z branży IT możemy spodziewać się bardzo konkretnych pytań czy też testów. Rekruterzy będą w ten sposób starali się zweryfikować nasze umiejętności.

Nie zawsze posiadane certyfikaty czy dyplomy mają przecież przełożenie na konkretną wiedzę. Oczywiście, w branży IT nie da się funkcjonować bez dobrej znajomości języka angielskiego – jest to absolutna podstawa. Jeżeli chcemy nauczyć się języka warto zdecydować się na szkoła angielskiego warszawa.

Warto również uczyć się innych języków, na przykład niemieckiego, co w przyszłości może przydać nam się w relacjach biznesowych.

By Tamara