Wygodna torebka, którą zabiera się ze sobą właściwie wszędzie, to atrybut każdej kobiety. Na rynku obecnie jest dostępnych wiele różnych modeli, projektowanych z myślą o osobach, posiadających zupełnie odmienne gusta. Jeden z rodzajów uniwersalnych torebek nazywany jest listonoszką.

Jej poprzedniczką była konduktorka – spora, półokrągła skórzana torba z klapą, zapinaną na sprzączkę. Dzisiejsze listonoszki znacznie się od nich różnią. Są bardzo pojemne, zwykle o kształcie prostokąta (rzadko trafiają się zaokrąglone) i przeważnie zapina się je na zatrzask.

Nie wykonuje się ich wyłącznie z naturalnej skóry – zdarzają się bowiem egzemplarze z eko-skóry, materiału, a nawet filcu czy odpowiednio przygotowanego plastiku. Można je dostać w bardzo różnych kolorach, z długim paskiem na ramię bądź także z dodatkową rączką. Listonoszkę można dopasować praktycznie do każdego stroju – wszystko zależy od obranej stylizacji oraz modelu, który się wybierze.

Torba tego typu, jeśli będzie w pudrowym kolorze, bez problemu posłuży za dodatek również do zwiewnej, dziewczęcej sukienki. Podobnie sprawa ma się z eleganckimi modelami ze skóry – te spokojnie nadadzą się do biura czy nawet na ważne spotkanie służbowe.

bielizna ślubna https://www.cellbes.pl/kobiety-inspiracje-jak-nosic-plisowana-spodnice-21186

By Tamara