Pakiet usług w przeglądarce

scrum

Wszyscy internauci korzystają z przeglądarek. Bez nich internet straciłby większą część swojego potencjału, bo właśnie za pomocą tych programów można odwiedzić strony WWW, korzystać z aplikacji online, odtwarzać filmy wideo publikowane w takich serwisach jak YouTube czy logować się do portali społecznościowych. Generalnie przeglądarka jest niezbędna, aby cieszyć się globalną siecią w pełnym wymiarze.

Okazuje się ponadto, że za jej pośrednictwem szerokie spektrum możliwości otwierają także chmury obliczeniowe. Do tego stopnia, że mając wyłącznie przeglądarkę do dyspozycji można pracować na wielu programach o zupełnie innych zastosowaniach. Dla poprawnego działania wszystkich funkcji aplikacji z chmury warto dbać o regularną aktualizację naszej przeglądarki.

Internauci używają z reguły jednej, która służy im do większości codziennych działań. Liczy się to, aby przeglądarka była zgodna ze standardami i obsługiwała takie technologie jak Flash, Java czy HTML5. Właśnie one są w tej chwili najchętniej wykorzystywane przez autorów chmur obliczeniowych.

Nie mając ich „na pokładzie” możemy napotkać poważne problemy w eksploatacji niektórych rozwiązań tego typu. Trzeba zatem sprawdzić, w oparciu o jaki język lub maszynę wirtualną stworzono konkretny produkt cloud computing. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, może się okazać, że mając uruchomioną na komputerze samą przeglądarkę będziemy mogli edytować grafikę, pisać dokumenty, tworzyć prezentacje i robić wiele innych rzeczy.

Wszystkie nasze działania będą się odbywać na serwerze – być może oddalonym o tysiące kilometrów od nas.

systemy cmms www.pixled.pl