Bitcoiny można rozumieć jako internetowe pieniądze. Obecnie zainteresowanie bitcoinami jest bardzo duże. Można to zaobserwować po kilkukrotnym wzroście ich wartości. Korzystanie z bitcoinów oparte jest na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

Stosowane są podobne kryptografie, które wykorzystywane są w bankowości internetowej. Dzięki temu transakcje są bardzo bezpieczne. Dodatkową korzyścią bitcoinów jest fakt, że odpowiednia sieć zapewnia pełną niezależność od działań rządu lub osób prywatnych. Bitcoiny coraz częściej nazywane są pieniędzmi jutra.

Część osób twierdzi, że nie bez powodu. Ten internetowy pieniądz stwarza wiele możliwości. Przede wszystkim istnieje możliwość międzynarodowego transferu. Bitcoiny stwarzają okazję do sprzedaży za pośrednictwem Internetu.

Transakcje te są korzystne zarówno ze strony klientów, jak i sprzedającego. Korzyścią dla klientów jest łatwiejsze składanie zamówień oraz niższe ceny. Bitcoiny zapewniają większe uczucie prywatności niż w przypadku standardowych płatności. Z kolei sprzedawcy mogą uniknąć wszelkich opłat transakcyjnych.

Samo odbieranie bitcoinów jest darmowe. Ich wysyłanie stanowi bardzo niewielki koszt. W dodatku bitcoiny można wykorzystać na całym świecie. Internetowy pieniądz wydaje się rozwiązaniem idealnym, ale niektórzy dostrzegają pewne zagrożenia.

Największe niebezpieczeństwo występuje w przypadku ewentualnych słabości w szyfrowaniu. Ponadto zawsze istnieje ryzyko, że inna waluta kryptograficzna stanie się bardziej popularna od bitcoinów.

www.pokazswojahonde.pl

By Tamara