Z roku na rok wzrasta rola recyclingu metalu w Polsce. Zaczynamy dostrzegać jego rolę, wskazując też na względy ekonomiczne oraz społeczne, czy ekologiczne.

Tym samym wraz ze wzrostem świadomości społecznej rośnie też ilość metali, jakie poddajemy rokrocznie recyclingowi. Przykładowe korzyści z rafinacji miedzi to uzyskanie znacznie tańszego produktu.

W konsekwencji przy elektrolizie i wsadzie ze złomu, zużywana jest mniejsza ilość energii. Oszczędność ta może wynieść aż kilkadziesiąt procent energii elektrycznej, co jest kolosalną oszczędnością.

Jednocześnie zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery, c o pozytywnie wpływa na ochronę naturalnego środowiska. Dość niepokojąco jawi się jednak spadek obrotów rozmaitymi złomami w krajach Unii Europejskiej.

Dla gospodarek krajowych to spora uciążliwość, niemniej jednak zawirowania na światowych rynkach sprawiają, iż dość często zmieniają się kierunki importu oraz eksportu metali złomowych. Przede wszystkim uwidoczniło się to spadkiem sprzedaży oraz kupna złomu w Niemczech.

By Tamara