Chcąc się zrelaksować po pracy coraz częściej zamiast oglądania telewizora, wybieramy gry 3D lub rozrywkę dostępną w sieci WWW. Z tego właśnie powodu wiele firm informatycznych koncentruje swoje prace nad stworzeniem możliwie atrakcyjnej dla nas gry i rozrywki w sieci. Możliwość grania z komputerem coraz częściej jest wypierana przez tryb gry zwany multiplayer, czyli z wieloma innymi, rzeczywistymi graczami.

Rywalizacja niewątpliwie daje nam więcej emocji. W rozwoju gier firmy z branży IT kierują się wymaganiami użytkowników. Z tego powodu nowoczesne gry wyróżniają się nie tylko doskonałą grafiką, ale coraz bardziej zawiłą i obszerną fabułą, która wzbogacona jest o realistyczne elementy.

W miarę postępu technologicznego możemy zaobserwować postęp w domowej rozrywce. Nowoczesne konsole do gry są wyposażone w jeszcze większe możliwości zarówno pod kątem multimediów, ale także pod względem interakcji z użytkownikiem. Obecnie możemy grać w nauka tenisa poznań za pomocą specjalnego pada, poruszając się jak zawodowy tenisista przed telewizorem.

Gry coraz częściej dostosowuje się do urządzeń posiadających czujnik ruchu. Przykładem jest chociażby Kinect. Tego typu rozrywka z pewnością jest bardziej atrakcyjna od gier, w których sterujemy głównym bohaterem za pomocą myszki czy klawiatury.

Pod względem jakości gier sektor IT dokonał widoczny postęp, a na kolejne premiery znanych gier oczekują gracze z całego świata. Wirtualny świat dzięki pracy tysiącom programistów staje się coraz bardziej atrakcyjny, a w niektórych przypadkach wręcz uzależniający.

By Tamara