Technologia inteligentnego domu

Inteligentny dom jest bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu krajach. W Polsce zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Technologia inteligentnego domu znacznie poprawia komfort życia. Na czym to polega? W technologii inteligentnego domu poszczególne domowe systemy i instalacje zostały zintegrowane. Dzięki temu można nimi sterować za pomocą jednego urządzenia, np. specjalnego pilota.

Sterowanie jest również możliwe poprzez komputer lub Internet. W tradycyjnych domach wszystkie te systemy działały w sposób niezależny, co stanowi podstawową różnicę w tych dwóch opcjach. Inteligentny dom umożliwia obniżenie rachunków poprzez mniejsze zużycie energii. Dodatkowo dom staje się bezpieczniejszy. Wzrasta również wartość estetyczna takiego domu. Możliwości tego systemu są ogromne.

Przede wszystkim jest to możliwość sterowania urządzeniami z oddali. Sterowanie może się także odbywać z pomieszczenia, w którym dane urządzenie się znajduje. Bardzo przydatną funkcją jest operowanie poszczególnym sprzętem AGD. W szczególności dotyczy to kuchenek elektrycznych, lodówek oraz zmywarek i pralek. Technologia inteligentnego domu umożliwia wybór spośród opcji podstawowych i zaawansowanych. Do tych pierwszych należy zaliczyć sterowanie parametrami powietrza, roletami, żaluzjami, oświetleniem, bramami garażowymi.

Zaawansowane opcje to okazja zintegrowania systemu z alarmem czy symulacja obecności domowników. Znacząco wpływa to na zwiększenie wygody, a także poczucia bezpieczeństwa domowników.

www.mamik0.pl