Windows 3.0

www.szybkoscbudowy.com.pl

Windows 3.0 to system operacyjny, który był opracowywany w latach 1990-1994. Jest to produkt Microsoftu, przeznaczony do działania w systemie MS-DOS. Interfejs graficzny użytkownika został zaprojektowany dla komputerów osobistych IMB PC.

Jego następcą stał się Windows 95. Windows 3.0 wyróżniał się nowym interfejsem użytkownika, a także wieloma technicznymi usprawnieniami, które miały wpływać na efektowne wykorzystanie pamięci. Programy można było otwierać w oknie, co gwarantowało wielozadaniowość.

System wzbogacono także o program, który zarządzał pozostałymi programami. Wersja 3.0 to ostatnie wydanie, które pozwalało na pracę procesora w trybie rzeczywistym. To również ostatni system, który był całkowicie zgodny ze starszymi programami.

W 1992 roku ukazał się Windows 3.1, czyli wersja wzbogacona o podstawową obsługę multimediów, taką jak odtwarzacz muzyki czy rejestrator dźwięku. System Windows 3.1 był środowiskiem sprzyjającym tworzeniu publikacji, ponieważ został poszerzony o standard czcionek TrueType.