Windows Me

Windows ME, inaczej Millennium Edition, to hybrydowy system operacyjny, który został wyprodukowany przez firmę Microsoft. System z graficznym interfejsem użytkownika miał swoją premierę we wrześniu 2000 roku.

Windows ME był kontynuacją systemu 95/98. W stosunku do swoich poprzedników, Millennium Edition był bogatszy o program Internet Explorer oraz Outlook Express w wydaniu 5.

5. Windows ME mógł pochwalić się również pakietem Windows Media, gdzie użytkownicy znaleźli Windows Movie Maker, Windows DVD Player oraz Windows Media Player.

Użytkownicy systemu mogli korzystać także z prostego w obsłudze Centrum pomocy technicznej. Program Windows Update został rozszerzony o Automatyczne Aktualizacje.

Rozbudowana została także obsługa aparatów fotograficznych oraz skanerów. Windows ME umożliwiał eksport zawartości aparatu i pobieranie z cyfrówki zdjęć.

System ME cechował się jednak ograniczoną obsługą kont. Brakowało również grup użytkowników o różnej dostępności.

Krytycy uznali system Windows ME jedynie za małe uaktualnienie w stosunku do poprzednich wersji. Główną wadą ME była niestabilność i ciągłe zawieszenia systemu.

samsung-avila.eu