Wystawy stałe w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy poza wystawami czasowymi ma w swoje ofercie także dwie wystawy stałe. Są one dostępne dla zwiedzających przez cały rok. Wystawy stałe to „O obrotach” oraz „Rzeka”. Wystawa „O obrotach” dotyka tematów związanych z ruchem obrotowym i prezentuje, jakie są jego praktyczne zastosowania.

Odwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć zjawiska takie jak np. siła bezwładności w obracających się układach odniesienia czy obejrzeć eksponaty związane z Układem Słonecznym. Ekspozycję tworzy łącznie 26 interaktywnych stanowisk, które są wzbogacone w elementy multimedialne. Wystawa „Rzeka” to druga z wystaw stałych.

Głównym jej punktem jest model koryta rzeki – od źródła aż po samo ujście. Ekspozycja prezentuje przede wszystkim ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla rzeki. Na wystawie obejrzeć można m.in.

modele oczyszczalni ścieków i tamy. Wszystkie eksponaty wystawy “Rzeka” są interaktywne, dzięki czemu odwiedzający mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i obserwacje.